...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Євросоюз засудив указ Путіна про землю в окупованому Криму

1 квітня, 2020 - 17:34
Фото: kmu.gov.ua
Європейський Союз засуджує рішення Російської Федерації зарахувати Крим та Севастополь до «прикордонних» територій Рорійської Федерації, де людям, які не є громадянами Росії, заборонено володіти земельними ділянками.
 
Відповідна заява речника ЄС оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій, повідомляє Укрінформ.
 
«Росія щойно додала, відповідно до президентського указу, більшу частину Криму та міста Севастополь до переліку прикордонних територій Російської Федерації, де негромадянам Росії не дозволено володіти землею. Європейський Союз не визнає нелегальну анексію Кримського півострова Росією, яка є прямим порушенням міжнародного права. Таким чином, Європейський Союз не визнає цей указ, який є ще однією спробою насильницької інтеграції незаконно анексованого півострова до Росії. Крим є частиною України», - йдеться у документі.
 
Як зазначає речник ЄС, російський указ також є порушенням міжнародного гуманітарного права, оскільки є ще одним кроком до нав’язування російського громадянства жителям півострова. Це може призвести до свавільного позбавлення людей їхньої власності.
 
«Європейський Союз очікує, що Росія зупинить всі порушення міжнародного законодавства на Кримському півострові. Європейський Союз є непохитним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - йдеться у заяві речника ЄС.
 
Євросоюз продовжив до 15 вересня 2020 року санкції проти Росії за анексію Криму, санкції проти осіб і організацій, причетних до анексії Криму.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ