Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

Табачник хоче ліквідувати один із найстаріших вишів Дніпропетровська

1 липня, 2013 - 17:09
Фото Вадима Рижкова

У понеділок вранці будівлю Дніпропетровської облдержадміністрації оточили студенти та викладачі Аграрного університету. Приводом до масової акції стала звістка про те, що один з найстаріших вузів Дніпропетровська несподівано потрапив під ліквідацію. З ініціативи міністра освіти і науки Дмитра Табачника Кабінет Міністрів України 26 червня видав розпорядження, відповідно до якого Дніпропетровський державний аграрний університет з усім майновим комплексом передається з підпорядкування Міністерства аграрної політики і продовольства до сфери управління МОН. Відомство Д.Табачника має намір незабаром «злити» три виші - Аграрний університет, Митну академію і фінансовий коледж, і на їхній базі створити Дніпропетровський економічний університет.

Зрозуміти логіку такого об'єднання в Аграрному університеті не можуть, а тому з'явилася версія про те, що на майно, будівлі в центрі міста і великі земельні ділянки «поклали око». «Наш виш є одним з найстаріших у Дніпропетровську - його історія налічує 91 рік, - розповідає проректор ДДАУ Петро Волох. - Він підготував десятки тисяч спеціалістів для сільського господарства всієї України. Серед них чимало відомих людей, державних діячів, вчених зі світовим ім'ям, у тому числі 30 Героїв Радянського Союзу і Соціалістичної праці. Сьогодні в університеті з шістьма агроколеджами навчається 12 тисяч студентів за 17 спеціальностями. Я не бачу ніякого сенсу в такій реорганізації, яка загрожує розвалом вишу і втратою науково-викладацьких кадрів». На даний момент в Дніпропетровську підготовкою економістів різних напрямків займаються Дніпропетровський національний університет, Національний гірничий університет, а також Дніпропетровський університет ім. А. Нобеля. «Навіщо потрібен ще один економічний університет, якщо в країні і так «перевиробництво» економістів та юристів?», - дивуються викладачі агроуніверситету. «У нас відбирають можливість навчатися в престижному виші, який дає молоді відмінну професійну підготовку і можливість отримати нормальну роботу», - каже студентка Віка.

Голова облдержадміністрації прийняв керівників агроуніверситету і вислухав їхні вимоги. У вишівців виникла думка, що він і сам не знає, що робити в даній ситуації. Як розповів після зустрічі ректор ДДАУ Анатолій Кобець, губернатор пообіцяв зв'язатися з Кабміном і Д. Табачником, щоб вислухати їх аргументи. За наявною інформацією, для зустрічі з ректорами ліквідованих вузів до Дніпропетровська виїхав заступник міністра освіти і науки Євген Сулима. Ректора А. Кобця у сформованій ситуації найбільше турбує те, що розпорядження Кабміну з'явилося в той самий момент, коли приймальні комісії приймають документи абітурієнтів. «Якби я був батьком, то ніколи не віддав би своїх дітей до вишу, який ліквідується», - зауважив ректор.

До мітингу вишівців оперативно приєдналася «Студентська Свобода», активісти якої постаралися додати мітингу біля адміністрації політичне «забарвлення». Судячи з усього, приводів для їх виступів буде ще чимало, адже майбутня реорганізація - далеко не єдина «задумка» чиновників з Міністерства освіти. В університетському середовищі подейкують про те, що буквально слідом Дніпропетровську консерваторію ім. Глінки можуть приєднати до Дніпропетровського національного університету ім. Гончара у вигляді Інституту мистецтв. Більше того, злиття загрожує і трьом найстарішим вишам Дніпропетровська - Національному гірничому університету, Дніпропетровській металургійній академії та Українському державному хіміко-технологічному університету. На їхній базі нібито хочуть створити «Дніпропетровську політехніку».

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ