З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

У Рівному встановлюють "сонячні дерева"

1 вересня, 2017 - 17:27

У Рівному розпочали встановлювати «сонячні дерева». Це конструкції, завдяки яким жителі міста зможуть заряджати гаджети просто на вулиці. Вони являють собою стійку, на якій закріплені сонячні панелі, а за формою справді нагадують дерева. Першу таку конструкцію вже змонтували. Вона знаходиться у центрі міста на Алеї Чайки. Вартість цього «сонячного дерева» - 94 тисячі гривень, розповів начальник міського управління транспорту і зв’язку Віталій Миронюк. Гроші виділили з міського бюджету.

«Конструкція працюватиме за таким принципом -  пaнелі будуть збиpати енeргію cонця, перетворювaти її в eлектричну та aкумулювати.  Тож рівняни вже в найближчі дні мaтимуть змoгу підзaрядити від «дерева» свої гaджети», - пояснив Віталій Миронюк.

Загалом у місті облаштують ще дві такі конструкції. Вони знаходитимуться у найбільш велелюдний місцях – у парку «Лебединка», а також на автовокзалі «Чайка».

Проект зі встановлення у місті «сонячних дерев» - один із тих, які підтримали в рамках програми «Громадський бюджет Рівного». Так, у її рамках, всі охочі могли подавати на конкурс  власні задуми, які стосувалися розвитку міста. На ті ініціативи, які набрали найбільше голосів серед місцевих мешканців, а також експертів, виділили кошти з міського бюджету.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ