Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

На 167 день голодування політв’язень Кремля Балух дуже погано почувається, - Чийгоз

1 вересня, 2018 - 18:12
Фото: radiosvoboda.org

Кримський активіст, політв’язень Кремля Володимир Балух, який голодує 167 днів, дуже погано почувається.

Про це повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз на сторінці у Facebook.

«Мені вночі повідомили, що Володимир Балух дуже погано себе почуває. Також сказали, що його хочуть відправити на яму», — сказав він.

Як пояснив Чийгоз в коментарі Громадському, в СІЗО Балуху неодноразово пред’являли порушення через нібито недотримання режиму, адже той голодує.

Балух досі утримується в загальній камері СІЗО Сімферополя.

Нагадаємо, 20 червня Європейський суд з прав людини запросив у Кремля інформацію про стан здоров'я та зобов’язав Росію до 5 вересня надати інформацію щодо стану здоров’я чотирьох політв’язнів Кремля — Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та Сергія Литвинова.

Крім того, Україна подала позов до ЄСПЛ щодо порушення прав ув'язнених у Росії українців.

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Станом на 1 вересня Балух голодує 167 днів. За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...