Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

У фонтані бельгійського міста знайшли серце його першого голови

1 вересня, 2020 - 22:40
Фото: Verviers.be via BBC

У фонтані бельгійського міста Верв’є знайшли скриньку з серцем його першого бургомістра П’єра Давида.

Про це повідомляє телерадіокомпанія RTBF, передає hromadske.

За словами керівника реставраційних робіт Максима Деже, відкриття відбулося в рамках проєкту «Верв'є, дружнє місто».

«Легенда, таким чином, стала реальністю: скринька перебувала у верхній частині фонтану, дуже близько до бюста П'єра Давида, за каменем, який прибрали для реконструкції фонтану. Зазначається, що стан збереження скриньки бездоганний», — сказав він.

Історичні свідчення містять згадку про наявність скриньки, захованої всередині фонтану Давида, розташованого на площі Верт, скриньки, що містить серце П'єра Давида, який з 1798 по 1839 рік керував містом за різних режимів. Втім, досі вважалося, що це просто легенда.

Саме завдяки П'єру Давиду, серед іншого, у Верв'є була створена пожежна команда, відкрилася середня школа.

За оповідями, після його раптової смерті в 1839 році, у віці 58 років, міська влада вирішила вилучити його серце, яке спочатку зберігалося в ратуші, а потім було поміщено в фонтан, розташований на площі. Фонтан, який носить ім'я бургомістра, споруджений через 44 роки після його смерті.

Зараз скринька з серцем першого бургомістра Верв'є виставлена на другому поверсі міського Музею мистецтв і кераміки, в кімнаті, спеціально обладнаній в пам'ять про П'єра Давида, в оточенні декількох предметів і документів, що стосуються його життя і смерті.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ