З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Чеський посол викликаний в МЗС України для пояснень

1 листопада, 2019 - 18:32
Фото: Ужгородський національний університет

Міністерство закордонних справ України викликало посла Чехії Радека Матулу через відвідування представниками прокремлівської кримськотатарської організації "Кирим бірлігі" Праги.

Про це Укрінформу повідомила прес-секретар МЗС Катерина Зеленко.

"31 жовтня в МЗС України був запрошений посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Чеському дипломату було висловлено рішучий протест у зв'язку з відвідуванням 30 жовтня керівником псевдотатарськой проросійської громадської організації «Кирим бірлігі» приймання з нагоди Національного свята Чеської Республіки та подальших публікацій даної організації на власному сайті та мережі Facebook", - зазначила вона.

За словами Зеленко, посол Чехії в Україні зазначив, що ця інформація фейковий і не відповідає дійсності.

"Також дипломатом було підкреслено, що представники "Кирим бірлігі" не були запрошені на офіційну частину приймання і не мали ніякого контакту з Президентом Чеської Республіки", - додала Зеленко.

Вона також зазначила, що Матула запевнив українську сторону в незмінності позиції Чеської Республіки щодо анексії Криму і тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України.

Посольство України в Чехії висловило свій протест у зв'язку із запрошенням "псевдокримскотатарськой організації на урочисті заходи з нагоди 101-ї річниці утворення Чехословаччини". Цей крок в диппредставництві розцінили як провокацію, спрямовану на легалізацію анексії Криму та заподіяння шкодячи українсько-чеським відносинам.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ