Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Права тварин не мають кордонів: як українським тваринам емпатує світ

1 листопада, 2019 - 11:24
Фото Виктория Жуйко

Цього тижня завдяки українським розслідуванням насильства над сільськогосподарськими тваринами вдалося отримали шанс на покращення долі тварин одразу в кількох країнах. 

У травні 2019 Відкриті клітки Україна опублікували розслідування українського виробництва фуа-гра. Матеріали набули широкого розголосу, в тому числі в інших країнах. Виробництво, якому належала ТМ «ФуаГра» закрили, а власники вказали про «неетичність виробництва», як причину припинення діяльності.

І ось нещодавно стало відомо, що завдяки, в тому числі, матеріалам української кампанії пару днів назад в штаті Нью-Йорк заборонили продаж фуа-гра, а це торкнеться понад 1000 ресторанів. Парламентарії Нью-Йорка контактували українськими зоозахисниками і використовували матеріали з української ферми в своїй кампанії, як аргумент не тільки заборонити виробництво, а й продаж, тому що  неважливо, в якій країні страждає тварина. Раніше авторитетний британський Independent також писав про Україну.

Ще один шанс для тварин став можливий за допомогою кампанії з розслідування живого експорту з України. Документальні відео організації Animal International, що були вперше опубліковані в Україні, наразі стали головною зброєю для естонської організації Nähtamatud Loomad для ініціювання заборони живого експорту з Естонії в неєвропейські країни з нижчим рівнем захисту тварин. Зоозахисники зібрали 14000 підписів та презентували проект Міністерству сільського господарства.  Рух щодо живого експорту в Естонії стартував одразу після початку аналогічного проекту в Україні.

“Кампанії, розпочаті в Україні, мають діяти в інтересах якомога більшої кількості тварин. Реакція держав, що не залишаються байдужими до кадрів насильства над живими істотами та роблять крок у бік зменшення страждань тварин, надихає. Україна має бути наздоганяти.”, - коментує голова ГО “Відкриті клітки Україна”, Бєлкіна Катерина.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ