Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

В Іспанії прем'єр-міністра звинуватили у хабарництві

2 лютого, 2013 - 10:10

Ця історія сколихнула всю Іспанію, не на жарт обурила іспанських “індіґнадос” та інших громадян в країні, охопленій безробіттям і змушеній затягувати паски.

Важко уявити собі ситуацію, гіршу для керівників владної Народної партії, ніж ця. Їх підозрюють у тому, що роками вони отримували нелегальні доплати до заробітньої платні від приватних компаній.

Першою компромат надрукувала газета El Рais 16 січня. Досі небачений факт – її затятий конкурент El Mundo передрукувала скандальні фінансові документи. Вони з‘явились на головній шпальті видання.

Ці документи охоплюють період з 1990 по 2008 рік. В них вказано, кому і скільки належало перерахувати грошей. Отримувачі – високопосадовці Народної партії, включно з нинішнім прем‘єром Маріано Рахоєм.

Автор документів – колишній скарбник політичної сили Луїс Барсенас.

2009 року проти нього розпочали слідство в іншій корупційній справі, і він вийшов з лав партії. Згодом Барсенас задекларував 22 млн євро на рахунку у швейцарському банку.

Справжній вибух для провладної партії у момент, коли вона мусить шукати вихід із глибокої економічної кризи, яку переживає країна. Ліві і вулиця вимагають відставки керівника уряду.

Щоправда, Маріано Рахой і члени його партії заперечують звинувачення.

“Йдеться про людей, які входили колись до складу партії, але нині не є її членами. Хочу запевнити, якщо дізнаюсь, що хтось з моїх однопартійців поводититиметься негідно, то буду непохитним”, – заявив Рахой.

Однак, якщо вірити документам, Маріано Рахой отримував 25200 євро щороку упродовж 11 років. Ці гроші йому перераховували триместрами чи семестрами.

Історія вивела на поверхню інший скандал, пов‘язаний з будівельними компаніями і розподілом державних замовлень, які вони отримували за великі комісійні в розпал будівельного буму на початку 2000-х років.

Чи закінчиться ця справа судом, поки невідомо.

Іспанці самі винесли їй вирок. За даними опитувань, 96% громадян впевнені у тому, що корупція вкорінилась на владних щаблях. 74% вважають, що їхня країна за хабарництвом обігнала інші європейські держави.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Euronews

Новини партнерів

Loading...