Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Науковці вперше виявили молекулу позаземного білка в метеориті

2 березня, 2020 - 22:37
Фото: pxhere.com

Після аналізу зразків з метеорита Acfer 086 група дослідників з Гарвардського університету виявили в них білок позаземного походження.

Про це повідомляє видання Techno.NV.

Автори роботи пишуть в своєму дослідженні, що будівельні блоки цього білка хімічно відрізняються від наземного білка. Вони запевняють, що, «це перше повідомлення про білок з будь-якого позаземного джерела».

Білок — це органічна молекула, що складається з будівельних блоків, званих амінокислотами. Вчені вперше виявили амінокислоти — або, принаймні, молекули, схожі на амінокислоти, — в космосі кілька років тому. З тих пір були виявлені ланцюжки амінокислот, але жоден з них не був достатньо великим або організованим, щоб вважатися повноцінним білком.

Новий білок з метеорита вчені назвали гемолітином. Він містить залізо і літій і може відігравати важливу роль у зародженні життя. Це досить маленький білок, що складається в основному з гліцину, на кінцях якого знаходяться атоми заліза, кисню і літію. Хоча всі ці ланцюжки добре відомі, таке розташування їх ніколи раніше не зустрічалося на Землі.

Хоча до цих пір неясно, як саме гемолітин міг би утворитися в космосі, було передбачено, що окремі одиниці гліцину утворюються на поверхні пилових частинок.

Нове відкриття підтверджує гіпотезу про те, що вплив метеоритів міг би сприяти розвитку життя на Землі. Можливо, що деякі молекули або сполуки, необхідні для виникнення і процвітання життя, були доставлені в результаті бомбардування космічними каменями.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ