Італійський вчений виявив безсмертних тварин
Незважаючи на стрімкий розвиток технологій, деякі з яких готові перетворити людину в кіборга, еволюція не дозволить жити вічно. Вона пішла таким шляхом, що живі організми на планеті здатні до розмноження - і у вічному житті окремого індивідуума просто немає потреби. У разі відсутності у істот здатності до самовідтворення, природа дозволила б їм регенерувати старі клітини і органи на нові і, тим самим, жити вічно, - упевнені вчені.
Однак вони з'ясували, що на Землі живуть безсмертні тварини - це медузи виду Turritopsis nutricula. Ці загадкові мешканці морів ніколи не вмирають своєю смертю.
Італійський вчений Фернандо Боер для власних дослідів посадив в акваріум «на збереження» декількох медуз виду Turritopsis nutricula. Ці медузи були мало відомі широкій публіці хоча б тому, що володіли абсолютно непоказною зовнішністю і досить скромними (не більше п'яти міліметрів у діаметрі) розмірами. З деяких причин заплановані досліди довелося відкласти, і дослідник забув про нещасних медуз. Акваріум висох і всі його мешканці, здавалося, загинули.
Яке ж було його здивування, коли з'ясувалося, що медузи зовсім не загинули, а всього-на-всього відкинули свої щупальця і знову перетворилися на личинок.
Боер вирішив продовжити спонтанне дослідження і, нічого не чіпаючи, знову наповнив акваріум водою.
Через деякий час напівзасохлі личинки перетворилися на поліпи, від яких згодом відбрунькувалися нові медузи.
Таким чином, з'ясувалося, що непримітні, навіть можна сказати - примітивні маленькі медузи можуть робити неможливе: самовільно управляти власними генами, щоб у разі небезпеки «рухатися назад», повертаючись до «дитячої» стадії розвитку і починаючи таким чином своє життя заново.
Звісно, безсмертні медузи теж можуть загинути, але тільки, як кажуть, «не своєю смертю»: їх можна розрізати на частини або просто з'їсти.
Учені вважають, що крихітна медуза-гідроїда виду Turritopsis nutricula є єдиним організмом на Землі, здатним до самостійної регенерації і омолодження. Даний цикл вона може повторювати безліч разів, що робить її практично безсмертною.
За матеріалами thekievtimes.ua