Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Папа Франциск назвав Голодомор одним із найбільших геноцидів ХХ століття

2 травня, 2013 - 15:02
Фото: Reuters

Великі держави «вмили руки» під час Геноциду вірмен, бо знали набагато більше, ніж говорили: адже вони не говорили про те, що під час геноциду спокійно вмили руки. Про це написав Хорхе Маріо Берголіо - нинішній папа римський Франциск у книзі «Про небеса і про землю», виданій в 2010 р. разом з аргентинським рабином Абраамом Скорсою. Нещодавно книга була перевидана.

«У той час Османська імперія була могутня, йшла світова війна, і світ дивився в інший бік», - написав тоді майбутній папа римський у розділі «Про Голокост».

У розділі «Про релігії» папа Франциск зазначив, що в 20-му столітті вони зрівняли з землею міста і села, бо уявили себе богом. «Турки вчинили це щодо вірмен, німці - щодо євреїв, сталінські комуністи - щодо українців. Для вбивства людей вони використовували обговорення про божественні атрибути», - зауважив майбутній папа.

У розділі «Про комунізм і капіталізмі» Хорхе Маріо Берголіо зазначав: Якщо людина, мріючи про рай, не бореться за свої права, вона справді перебуває у владі опіуму. Люди, які піддавалися різанині і гонінням - як під час трьох найбільших геноцидів минулого століття вірмени, євреї та українці, що боролися за свою свободу».

У книзі викладено погляди Папи римського Франциска на церкву, релігію, віру. Йдеться також про атеїзм, про смерть, про аборти, про Голокост, про гомосексуалізм, про капіталізм.

За матеріалами: 1in.am

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ