Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини
Ярослав Стецько, один із провідників українського національно-визвольного руху

Національний університет "Острозька академія" вшанував пам’ять Мирослава Скорика

2 червня, 2020 - 10:46
Фото надано автором

Національний університет «Острозька академія» вшанував пам’ять всесвітньо відомого українського композитора, Героя України, Почесного доктора Острозької академії Мирослава Скорика.

Нагадаємо, що два роки тому, в Острозькій академії, Мирослав Скорик відкривав історико-культурний фестиваль «Острог. Ренесанс-2018», під час якого композитора прийняли до лав Почесних докторів Острозької академії.

«За свою музичну кар’єру, а згодом знаменитість, я вдячний передусім батькові, який завжди підтримував мої починання. Помітивши, що я маю музичні здібності, він доклав багато зусиль, щоб я не зійшов з дороги професійного композитора. Мій батько дуже хотів, щоб я написав музику до поеми Івана Франка «Мойсей». У 60-ті роки це фактично було неможливо, але згодом я виконав заповіт батька. Моя опера на дві дії «Мойсей» тепер радує шанувальників у театрах Львова та Києва, з нею гастролюють за кордоном. Також мені дуже приємно, що моя «Мелодія ля-мінор», яку я написав до фільму «Високий перевал» стала дуже популярною. Я ніколи не сподівався, що станеться саме так. Мої шанувальники ще й досі до мене звертаються з подякою за цей музичний твір», — зауважив під час інавгураційної промови Мирослав Скорик.

«Відійшов у вічність Почесний доктор Острозької академії Мирослав Скорик. Герой України, композитор, людина-легенда, людина-епоха, яка залишила після себе неоціненний спадок. Незабутні зустрічі з Мирославом Михайловичем назавжди залишаться у наших серцях», — написав на своїй facebook-сторінці ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ