Не думкам треба вчити, а думати.
Іммануїл Кант, німецький філософ, письменник, антрополог, фізик, бібліотекар, педагог, основоположник німецької класичної філософії

Астрономи вперше в історії зафіксували народження планети (відео)

2 липня, 2018 - 23:00
Фото phys.org

Астрономам Європейської південної обсерваторії вперше в історії вдалося сфотографувати планету-немовля, яка народжується з газопилового диска, що оточує його зірку PDS 70. Про це повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, передає "Укрінформ".

"Помаранчевий карлик PDS 70 знаходиться на відстані 370 світлових років від Землі. Виявлену екзопланету назвали PDS 70b", - йдеться в повідомленні.

Увага астрономів привернула новонароджена зірка, яку оточував диск з газу і пилу.

Науковці відзначають, що за теорією, планети формуються з частинок, що стикаються одна з одною і формують в результаті планету. І завдяки спостереженням це підтвердилося.

З допомогою спеціальних пристроїв команда виявила дуже велику планету, що обертається в протопланетному диску PDS 70, яка лишала за собою темний слід. Планета-немовля, найімовірніше, все ще перебуває в процесі накопичення матеріалу.

"Результати спостережень дали відповіді на складні питання, що стосуються народження планет та їх еволюції", – прокоментував астроном Андре Мюллер з Інституту астрономії ім. Макса Планка.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...