Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

У справі проти "Газпрому" Україну представлятимуть міжнародні юристи

2 серпня, 2014 - 17:46

Юридична компанія, яка виграла у Гаазі спір проти Росії на $50 млрд, хоче допомогти Україні у справі проти "Газпрому".

Про це повідомляє заступник Голови Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин.

"Наші партнери з Shearman & Sterling, Паризької компанії, яка нещодавно здобула історичну перемогу над Російською Федерацією у справі про експропріацію активів "Юкос", висловили готовність допомогти Україні у газовому спорі проти "Газпрому". Ми отримали документальне підтвердження Shearman & Sterling. Вже у понеділок, я передам офіційний запит Shearman & Sterling українському уряду з огляду на складність судової справи проти РФ та потребу в залученні топ – фахівців, які будуть незалежними від впливу РФ", - йдеться у повідомленні.

Він також зазначає, що сьогодні у газовій суперечці проти РФ необхідно приймати швидкі рішення, які мають бути вчинені у Стокгольмському арбітражі на користь України. "Якщо оцінювати взаємні втрати України чи Росії у даному спорі, йдеться про суму понад 30 мільярдів доларів, - в залежності від кінцевого рішення у справі та потреби виконувати газові контракти до 2019 року. Також йдеться про енергетичну безпеку у регіоні. В цій ситуації ми не можемо ризикувати і маємо залучити кращих спеціалістів з визнаною у світі репутацією", - зазначає Батрин.

За його словами, у своєму зверненні Shearman & Sterling також гарантує, що інтереси України буде представляти Професор Емануель Гаярд – старший партнер та голова відділу міжнародного арбітражу, а також Доктор Яс Беніфатемі – старший партнер та голова відділу Міжнародного публічного права. Компанія спеціалізується на правовому супроводі спорів, які виникають в нафтогазовому комплексі.

Як повідомлялося раніше, Гаазький суд зобов`язав РФ виплатити $50 млрд екс-акціонерам "Юкос". Це найбільша за ціною перемога в історії арбітражів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...