У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Колишній "міністр охорони здоров’я Криму" просить виключити його з обмінного списку

2 серпня, 2018 - 16:07

Колишній «міністр охорони здоров’я Криму» Петро Міхальчевський, якого звинувачують у державній зраді, не погоджується брати участь у можливому обміні в’язнями між Україною і Росією. Про це Міхальчевський написав у листах до президента України Порошенка, уповноваженого ВР з прав людини Денісової, голови СБУ Грицака та до віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко. Копії листів кореспонденту «Дня» надала адвокат Міхальчевського Олена Чернова.

Так Міхальчевський відреагував на присутність свого прізвища у списку обміну українських громадян, засуджених з політичних мотивів у РФ на 36 громадян Росії. Про такий список повідомила перший заступник голови ВР України Ірина Геращенко.

«Я категорично заперечую проти участі будь яких обмінах із Російською Федерацією чи будь якою іншою державою світу, і тому вимагаю виключити мене із будь яких списків обміну, – пише в одному з листів Петро Міхальчевський. – Я заперечую будь яку свою вину у вчиненні державної зради чи інших кримінальних правопорушень, бо як лікар, з першого дня своєї роботи керувався лише законодавством України та Клятвою лікаря, віддаючи усі знання, сили та вміння справі охорони і поліпшення здоров’я людини, лікуванню і запобіганню захворюванням, надаючи медичну допомогу всім, хто її потребує».

В окремому листі до президента Порошенка Міхальчевський пише, що вважає себе громадянином України. Він посилається на ст.. 25 Конституції України, в якій сказано, що громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі. «Я не винуватий і доведу це в суді», – говорить Міхальчевський.

Наразі Міхальчевський перебуває в Київському СІЗО. Раніше «День» повідомляв, що Херсонський міський суд тричі продовжував термін тримання під вартою для Міхальчевського. Перший арешт відбувся 8 січня 2018 року терміном на 30 діб. Перед цим, 5 січня, працівники ГУ СБУ в АР Крим провели обшук у власній квартирі Міхальчевського в Києві. Під час обшуку правоохоронці вилучили російський паспорт Міхальчевського, а також службове посвідчення «міністра охорони здоров’я» АРК за підписом Сергія Аксьонова.

Адвокати Міхальчевського наполягають на невинуватості свого клієнта, аргументуючи це тим, що він, нібито, не брав участі у незаконному кримському «референдумі» в березні 2014 року, а на посаду міністра охорони здоров’я Міхальчевського обирав конституційний склад Верховної Ради АР Крим, у відповідності до законодавства України. 10 червня 2014 року Міхальчевський звільнився з посади міністра за власним бажанням.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...