Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Президент України підписав закон для запуску Антикорупційного суду

2 серпня, 2018 - 15:13
Фото АПУ

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів". Про це глава держави повідомив у Facebook.

"Шлях до створення та функціонування Вищого антикорупційного суду повністю відкрито! Щойно підписав закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону України "Про Вищий антикорупційний суд", - наголосив Президент.

Порошенко звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із проханням якнайшвидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ України – в максимально короткі терміни звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів щодо делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів.

"Також звертаюся до всіх достойних правників, беріть участь у конкурсі. Від вашої принциповою позиції залежатиме швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні!" - зазначив Президент.

Як повідомлялося, раніше Порошенко заявив, що робитиме все можливе з метою створення Антикорупційного суду до початку передвиборної президентської кампанії.

12 липня Верховна Рада прийняття в цілому законопроекту № 7441 "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд", у якому зокрема уточнила порядок апеляції до Антикорупційного суду.

Так, парламент встановив, що "оскарження судових рішень, ухвалених до дня початку роботи Антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених цим до підсудності Вищого антикорупційного суду, здійснюється за правилами підсудності, передбаченими цим Кодексом".

Цим законом врегульовується питання організації та діяльності ВАС та гарантій діяльності його суддів, а також встановлюється розгляд цим судом скарг на судові рішення, ухвалені до дня початку роботи Антикорупційного суду.

Законом вносяться зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", що передбачають, зокрема, деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати Вищого спеціалізованого суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд", яким визначаються засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності. При ухваленні закону "Про Вищий антикорупційних суд" парламент встановив, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої або апеляційної інстанцій та не закінчено до дня початку роботи ВАС, продовжується у цих судах. Зазначені кримінальні провадження не можуть бути передані до Вищого антикорупційного суду.

Згідно з законом, ВАС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...