Працювати треба ідейно, щоб дати свою духовну лепту для рідного народу
Кость Левицький, український державний діяч, адвокат, публіцист

За створенням Антикорупційного суду стежитиме Transparency

2 серпня, 2018 - 20:15
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International  вважає, що завдяки підписанню Президентом закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» усунено законодавчі перешкоди для створення і роботи ВАС.

Про це повідомляє департамент комунікації Transparency International Україна.

«2 серпня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Цим кроком усунуто всі законодавчі перешкоди для створення та ефективної роботи Антикорупційного суду. Зокрема, цей документ усуває недоліки Закону “Про Вищий антикорупційний суд” в частині, що стосується розгляду апеляцій. Відтак, всі апеляційні скарги у справах, що є підсудними ВАС, буде в майбутньому розглядати лише Антикорупційний суд. Навіть ті, що нині слухаються в судах загальної юрисдикції», - йдеться у повідомленні.

Українське представництво Transparency International відтепер зосереджує свою увагу на прозорості процесів, що стосуються безпосередньо формування ВАС.

«Ми будемо пильно стежити та інформувати суспільство про те, як йде відбір та призначення складу Громадської ради міжнародних експертів і конкурс з обрання суддів майбутнього Вищого антикорупційного суду. Закликаємо приєднатися до цього процесу інші громадські організації та журналістів. Досвід формування НАЗК, САП та НАБУ засвідчив, що питання кадрів та персоналій є визначальним на етапі становлення антикорупційних органів», - зазначають у Transparency International.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...