Ми повинні бути відважними, не втрачаючи при цьому здорового глузду
Лех Валенса, польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини

Астронавти США повертаються на Землю у капсулі SpaceX Dragon

2 серпня, 2020 - 14:11
Фото: Reuters

Двоє астронавтів НАСА, які прибули на Міжнародну космічну станцію (МКС) на ракеті SpaceX у травні, повертаються на Землю.

Космонавти повертаються на Землю у капсулі SpaceX Dragon, повідомляє Радіо Свобода.

Незважаючи на наближення урагану «Ісайя» до США, НАСА заявило, що погода сприятлива для того, щоб капсула приводнилася у неділю вдень за місцевим часом в Мексиканській затоці, недалеко від Панама-Сіті, штат Флорида. Це буде перше приводнення астронавтів за останні 45 років. В останнє астронавти приводнювалися після спільної космічної місії США і СРСР «Аполлон-Союз» у 1975 році.

Астронавти завершують свою двомісячну місію, яка ознаменувала собою нову еру в американській космічній галузі – США вперше за багато років запустили в космос власну ракету з екіпажем на борту.

Після запуску Дуґ Герлі та Боб Бенкен з Космічного центру імені Кеннеді 30 травня, SpaceX стала першою приватною компанією, що відправила людей на орбіту Землі. Тепер SpaceX має стати першою приватною компанією, яка повернула людей з орбіти.

«Запуск був складнішим, але найголовніше – наше повернення додому», – зазначив Бенкен. За його словами, успішне приводнення дозволить назвати запуск американського екіпажу астронавтів «повним циклом».

Командир МКС Кріс Кессіді, який залишиться на станції з двома російськими космонавтами до жовтня, подарував Герлі маленький прапор США, залишений попередніми астронавтами після запуску на МКС з території США в липні 2011 року. Герлі був пілотом під час цього останнього польоту «Шаттлу». Цей прапор планують доставити на Місяць в рамках програми NASA «Артеміс».

Наступний політ екіпажу МКС на космічному кораблі SpaceX запланований на кінець вересня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ