Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Повітряні Сили України відзначають 16-ту річницю від дня створення

2 серпня, 2020 - 10:15
Фото: Facebook / Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces

Сьогодні в Командуванні Повітряних Сил відбулись урочистості з нагоди Дня Повітряних Сил Збройних Сил України, який традиційно відзначають у першу неділю серпня. Саме в ці дні 16 років тому, об’єднавши в собі могутній потенціал Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони, у складі вітчизняних Збройних Сил утворився новий вид — сучасні Повітряні Сили.

Цього року святкування проходило значно скромніше, ніж торік, повідомляє АрміяInform. Немає шикування на площі Перемоги у Вінниці, проходження маршем, прольоту авіатехніки над містом. Обмежилися нечисленним мітингом на території командування — пандемія COVID-19 диктує свої умови. Проте непорушними є традиції вшановувати пам’ять загиблих побратимів та нагороджувати за досягнення й віддану службу найкращих військовослужбовців.

Під час урочистостей командувач зазначив, що спільними зусиллями всього особового складу Повітряні Сили розбудовують і невпинно збільшують бойовий потенціал. Так, відповідно до Державної програми розвитку ЗСУ, організаційні структури Повітряних Сил приведені у відповідність зі структурами держав-членів НАТО. Для визначення напрямків подальшого розвитку Повітряних Сил на довгострокову та середньострокову перспективу відпрацьована «Візія Повітряних Сил 2035», проєкт «Стратегії розвитку Повітряних Сил до 2035 року», проєкт «Концепції розвитку Повітряних Сил на період до 2025 року». Значну увагу приділено озброєнню та технічному оснащенню виду.

"За короткий період вдалося суттєво покращити рівень справності озброєння Повітряних Сил. У першому півріччі 2020 року отримано коштом державного оборонного замовлення та відновлено 18 одиниць основних зразків озброєння та військової техніки Повітряних Сил. Це літаки СУ-27УП1М, МіГ-29, Су-25, вертольоти Мі-8МСБ-В, зенітні ракетні комплекси С-300ПТ, радіолокаційні станції 35Д6М, П-18 «Малахіт» та інша техніка забезпечення", — зазначив генерал-полковник Сергій Дроздов.

Звертаючись до особового складу, командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов привітав усіх зі святом та наголосив, що з початком агресії РФ Повітряним Силам удалося за короткий період стати найбільш боєздатним видом Збройних Сил України, який повною мірою продемонстрував свою ефективність під час бойових дій на Сході країни.

" Щиро дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу за патріотизм, мужність і самовідданість, з якими ви виконуєте обов’язки в сучасних умовах, — говорить командувач виду генерал-полковник Сергій Дроздов. — Висловлюю глибоку повагу ветеранам Повітряних Сил, які стояли біля початків нашого виду Збройних Сил України та сьогодні допомагають розв’язувати поставлені завдання, бажаю всім мирного неба, міцного здоров’я та успіхів у благородній справі служіння українському народові заради миру та процвітання нашої держави. Слава Повітряним Силам! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!".

Президент України Володимир Зеленський привітав особовий склад і ветеранів Повітряних сил ЗСУ з професійним святом.

«Бути льотчиком – це щоденно з гідністю виконувати важливі та відповідальні завдання. Бути льотчиком – це вдень і вночі захищати повітряні кордони нашої держави. Бути льотчиком – це бути гордістю нації», – зазначив він, передає пресслужба Офісу Президента. 

Без миру в українському небі не буде миру та перемоги на українській землі, наголосив Володимир Зеленський і закликав ушанувати пам’ять полеглих військовослужбовців Повітряних сил. Президент назвав їх янголами-охоронцями на небі, яких ми не маємо права підвести на землі.

31 липня, напередодні Дня Повітряних Сил Збройних Сил України в Командуванні виду відбулося урочисте шикування з нагоди свята, повідомила напередодні пресслужба Міністерства оборони. Цього разу значно скромніше ніж минулого року, через епідеміологічну ситуацію в державі та світі.

Рівно шістнадцять років тому Повітряні Сили об’єднали в собі могутній потенціал Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил України. За короткий період вони стали найбільш боєздатним видом Збройних Сил України, який в повній мірі продемонстрував свою ефективність з початком бойових дій на Сході країни.

Символом героїзму та жертовності в новітній історії України стали імена Героїв України Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди, кавалера ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеню Олександра Бєлого, захисників Донецького летовища — військовослужбовців зведеного загону Повітряних Сил, інших військових частин і підрозділів виду Збройних Сил, які віддали своє життя за цілісність нашої Україні. 

На жаль, з часу війни на Сході України, більш як півсотні наших бойових побратимів загинули в ході ведення бойових дій з російсько-окупаційними військами.

— Сучасний розвиток Повітряних Сил здійснюється з урахуванням викликів загроз сьогодення, які постали перед нашою державою у 2014-му році, — зазначив у своєму виступі командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов. — Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України здійснено приведення організаційних структур Повітряних Сил у відповідність із структурами держав-членів НАТО.

Для визначення напрямків подальшого розвитку Повітряних Сил на довгострокову та середньострокову перспективу відпрацьовано Візію Повітряних Сил 2035, Проєкт стратегії розвитку Повітряних Сил до 2035 року, Проєкт Концепції розвитку Повітряних Сил на період до 2025 року, — підкреслив керманич виду.

У 2020 році в Повітряних Силах заплановано проведення понад 20 командно-штабних навчань, навчання з бойовими стрільбами зенітних ракетних комплексів та авіації.

За короткий період Повітряні Сили суттєво покращили рівень справності озброєння. Лише у першому півріччі цього року отримано та відновлено близько 20 одиниць основних зразків озброєння та військової техніки та майже 10 одиниць техніки забезпечення.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ