Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

ЄС у минулому році став найбільшим імпортером українського зерна

3 лютого, 2013 - 10:43

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що в 2012 році ЄС придбав 7,7 мільйона тонн зерна на суму 1,9 мільярда доларів, ставши найбільшим імпортером українського зерна.

 "Минулий рік став украй успішним для України в плані закріплення на зовнішніх ринках. Тож ми не тільки забезпечили продовольчу безпеку всередині держави, але й змогли закріпити статус надійного партнера. Про це свідчить той факт, що вітчизняні зернові почали активно купувати європейські країни, які ще п'ять років тому сумнівалися в їхній якості. У 2012 році ЄС придбав 7,7 мільйона тонн зерна на суму 1,9 мільярда доларів, ставши найбільшим імпортером українського зерна", - повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

 Лідерами за обсягами імпорту українського зерна також залишаються Єгипет і Саудівська Аравія. У поточному році Україна планує розширити ринки збуту зерна та збільшити обсяги експорту.

 На другому місці за обсягом імпорту вітчизняного зерна знаходиться Єгипет, що купив у минулому році 5,5 мільйона тонн зерна на 1,4 мільярда доларів. На третьому - Саудівська Аравія, якою експортовано 1,9 мільйона тонн зерна на суму 509 млн. доларів.

 Що стосується соняшникової олії, то Україна продовжує посідати перше місце в світі за обсягами її торгівлі. Частка нашої держави на світовому ринку становить 50%. Також Україна забезпечує майже 13% світового експорту кукурудзи, займаючи 4 місце. За обсягами експорту пшениці - 8 місце, ячменю - 4 місце, повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства.

 Як повідомлялося, експорт зерна в Україні зріс до 15,26 млн тонн у цьому сезоні з 10,18 млн тонн в аналогічний період 2011-12 років. Україна станом на 15 січня експортувала 5,9 млн тонн пшениці, 715 млн тонн кукурудзи, 195 млн тонн ячменю і близько 250 тис тонн інших зернових культур.

Джерело: newsru.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...