Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

У Тернополі студенти та викладачі ПТУ пікетували облдержадміністрацію

3 березня, 2016 - 22:57

3-го березня в Тернополі викладачі та студенти професійно-технічних училищ провели попереджувальну акцію протесту біля облдержадміністрації. «Стаття 53 Конституції України: кожен має право на освіту», «Ні! Руйнації профтехосвіти», «Фінансування профтехосвіти з держбюджету» – із такими плакатами прийшли на акцію протесту кілька сотень студентів.

Через неузгодженість у фінансових питаннях при передачі повноважень утримання ПТУ з державного на місцеві бюджети з 2016-го у професійних навчальних закладах почалися фінансові проблеми. Затримуються стипендії студентам та зарплати викладачам. Бракує також коштів на оплату комунальних послуг. Освітяни наголошують, якщо зараз вдасться вирішити усі питання з фінансами за лютий, у березні будуть виникати такі ж самі проблеми. Тому на акції протесту озвучили свої вимоги: 

«Вимагаємо, щоб Президент підписав закон про бюджет на 2016 і щоби був прийнятий закон про професійну освіту. Також вимагаємо, щоб була виділена державна субвенція на загальноосвітню і професійну підготовку. Окрім цього, ми проти передачі майна професійно-технічної освіти у комунальну власність», – каже директор ТВПУ сфери послуг і туризму Галина Грушко.

На фінансування 17 закладів профтехосвіти у 2016 році на Тернопільщині з обласного бюджету виділено 47,2 млн. гривень. Про це зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Володимир Чайковський. За його словами, в департаменті створено робочу групу, яка займається питаннями фінансування профтехучилищ. «Ми плануємо залучати до її роботи приватних підприємців, представників агрохолдингів, щоб врегулювати дане питання. Ведеться робота, щоб не лише передати ці заклади на місцеві бюджети, але й в повній мірі забезпечити їхнє утримання».

Як зазначають викладачі, переведення професійно-технічних училищ з держбюджету на фінансування місцевих рад загрожує навчальним закладам закриттям. Причина цього – мізерний обсяг місцевих бюджетів. А в разі закриття професійно-технічних училищ тисячі студентів у цій сфері залишаться без освіти. Адже за даними прес-служби Тернопільської облради, у 2015 році закладами професійної освіти області випущено 4152 кваліфікованих робітників.

«Держава має забезпечувати або принаймні дати ті податки на місця, щоби ми могли з них самі профінансувати професійну освіту. Ми абсолютно на стороні, в першу чергу, дітей», – зазначив заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.  – «За підсумками цієї акції, вже на випередження підготували лист облради до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Президента, щоб це питання було якомога швидше вирішене».

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...