Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

На Вінниччині 450 ветеранів отримають компенсацію за навчання у виші з обласного бюджету

3 березня, 2021 - 17:19

Програма підтримки сімей учасників бойових дій, яка вже 5 років діє на Вінниччині, залишається єдиною у своєму роді в Україні. Один із її пріоритетів передбачає компенсаційну виплату за навчання у вишах ветеранам російсько-української війни.

Як йдеться у документи, право на відшкодування, відповідно до порядку, мають студенти із Вінниччини з числа учасників бойових дій, їхні діти, діти загиблих (померлих) учасників бойових дій. Днями депутати Вінницької обласної ради додали до цього переліку вдів загиблих бійців, а також тих здобувачів вищої освіти, які проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки.

«Компенсацію отримують студенти, які вперше здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень у закладах Вінницької області, – йдеться у рішенні Вінницької облради. – Планується, що цього навчального року програмою скористаються 450 осіб. Остаточна сума виплат стане відомою після того, як навчальні заклади нададуть списки таких студентів та інформацію про вартість їхнього навчання».

Програма підтримки сімей учасників бойових дій в частині компенсаційних виплат за навчання діє на Вінниччині з 2016 року. У період з 2016-го по 2019 рік компенсація була виплачена 930 особам на загальну суму понад 8,2 мільйона гривень. У 2020 році право таку виплату отримали 360 студентів. Вартість компенсації варіювалася від 7600 грн за навчальний рік до 34 000 грн. Загальна сума виплат за минулий рік склала 4 млн 175 тис. 500 гривень.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ