Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

У Чорнобилі вперше за 35 років покажуть театральну виставу

3 березня, 2021 - 21:28
Фото: Facebook / Франківський драмтеатр

Івано-франківський драмтеатр вирушає на гастролі до Сєвєродонецька та Чорнобиля. Глядачі побачать виставу "Солодка Даруся" за романом "Марії Матіос".

Ця подія стане унікальною для всієї української сцени, адже жоден театр не приїздив туди з часів вибуху на ЧАЕС, повідомляє Суспільне.

У гастрольну поїздку вирушив весь зірковий склад драмтеатру, а також авторка Марія Матіос. За словами керівника театру, народного артиста України, Ростислава Держипільського, ця подія для них дуже символічна. Адже вони їдуть з "червоної" зони в зону, наближену до зони бойових дій, та у зону відчуження.

Раніше театр вже був в Сєвєродонецьку, а от Чорнобиль відвідують вперше.

Така ідея виникла у Держипільського спонтанно, але всі актори підтримали його без вагань.

Це стало можливим завдяки партнерству з Державним агентством України з управління зоною відчуження та МГО "Центр ПРИП'ЯТЬ.ком".

Напередодні 35-ї річниці з часу Чорнобильської катастрофи творча група зіграє для самопоселенців та співробітників зони відчуження.

Сьогодні ввечері драму "Солодка Даруся" покажуть на сцені Луганського обласного музично-драматичного театру в Сєвєродонецьку. Завтра, 4 березня, творча група театру зустрінеться з бійцями ЗСУ,та покаже фрагменти драми-реквієму "Нація". 5 березня виставу побачать у Будинку культури міста Чорнобиля. Всі події безкоштовні та відбудуться на волонтерських засадах.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ