Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

У Львові вимагали припинити корупцію на кордонах

3 березня, 2021 - 14:10
Фото автора

Сьогодні під стінами Галицької митниці у Львові пройшла акція протесту проти свавілля на митниці. Активісти вимагали зупинити корупцію та контрабанду на кордонах.

«Надходження від митниці – основне джерело наповнення держбюджету. Натомість ми, представники громадськості, з року в рік спостерігаємо, як неконтрольований потік контрабанди знищує економіку України. Показовим у цьому є Галицька митниця Держмитслужби, де за останні два роки не було призначено жодного керівника на конкурсних засадах. Галицькою митницею керували лише з приставкою «виконуючий обов’язки». За останні пів року такі «в.о.» змінюються кожні два місяці. Тобто, саме завдяки такій зручній приставці «в.о.», керівники можуть декілька місяців наживатися на пропуску контрабанди, яку ловлять польські митники, а потім безкарно піти. На їх місце приходять інші, і ніхто нізащо вже не відповідає», – розповіли організатори акції.

Під час акції присутні обклеїли красномовними плакатами стіни митниці. Також люди палили димові шашки та фаєра.

Крім того, активісти озвучили чотири основні вимоги до митників:

1) Припинити свавілля та організувати роботу регіональних митниць відповідно до стандартів роботи органу державної влади, заборонивши призначати посадовців в статусі «в.о.»

2) Забезпечити у найкоротші терміни проведення відкритих конкурсів на керівні посади регіональних керівників митниці із залученням представників громадського сектору.

3) Новопризначеними регіональними керівниками публічного представляти свої програми дій та відкрито звіту за її виконання.

4) Повної відповідальності керівників і жорстке покарання всіх причетних до контрабанди і організації корупційних схем.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ