Жодна держава не зможе зробити Україну українською. Лише самоорганізовані українці поза державними структурами зможуть це зробити. І я впевнений, що це станеться!
Джеймс Мейс, американський історик, дослідник Голодомору в Україні, журналіст, редактор англомовного видання газети "День"

Київ потребує сміттєспалювальний завод мінімум на 800 тисяч тон на рік, - активіст

3 липня, 2019 - 16:05
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА

Вже зараз у столиці щороку продукується 1,5 мільйони тон сміття. Тим часом на території заповідника Пирогово планують побудувати сміттєперероблювальний завод на 400 тисяч тон сміття. У Києві назріває сміттєвий колапс.

Про це повідомив лідер організації "Збережемо Голосієво" Арсеній Пушкаренко, передає gazeta.ua.

"Сьогодні щороку Київ виробляє 1,5 мільйони тон сміття і тільки 250 тисяч тон спалює завод "Енергія". Все інше лягає в Підгірцях або по окремим невеличким полігонам навколо Києва напівзаконним шляхом", - розповів Пушкаренко.

"5-тий полігон у селі Підгірці був відкритий у 1986 році. Він починався з того, що сюди звозили листя з Києва після Чорнобильської катастрофи. Цей полігон був розрахований до 2001 року, зараз надворі маємо 2019-тий, але сюди продовжує звозитися сміття зі всього Києва. Кілька років тому Київрада прийняла рішення у 2018-му році все ж таки закрити цей полігон. Для цього треба було провести відповідну підготовку і знайти можливість або іншого полігону, або побудувати сміттєперероблювальний завод. На жаль, нічого не було зроблено. Полігон продовжує активно працювати. Тобто фактично Київська влада, як і в багатьох інших рішеннях, лише декларує свої наміри, але нічого не змінюється", - повідомив громадський діяч. Арсеній Пушкаренко зазначив, що в Києві цим питанням опікується заступник міського голови пан Пантелєєв.

"Сьогодні в Пирогово, на полігоні №6, де завжди був полігон лише будівельного сміття, кілька років поспіль звозять і побутове сміття. Це несе екологічну загрозу Києву, оскільки Пирогово є частиною єдиного національного природного парку в столиці "Голосіївський", - сказав лідер "Збережемо Голосієво".

Він повідомив, що на території 6-го полігону збираються побудувати сміттєперероблювальний завод на 400 тисяч тон сміття в рік. "Це є безглуздя, адже вже зараз у столиці – півтора мільйони тон сміття щороку. Плюс місто розвивається, збільшується кількість населення, можливо, в найближчі 10 років буде створена агломерація. Будувати на території заповідника сміттєперероблювальний завод, який може спалювати лише 400 тисяч тон, як мінімум, недалекоглядно. Ми вважаємо, що завод має бути на 800 тисяч тон-мільйон і однозначно має знаходитись не на території Пирогово, не в близькості до заповідника", - вважає Пушкаренко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ