Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

Президент Франції призначив нового прем'єр-міністра

3 липня, 2020 - 21:40
Фото: Reuters

Президент Франції Еммануель Макрон у п'ятницю, 3 липня, після того, як пішов у відставку уряд країни, призначив нового прем'єр-міністра. 

Ним став відносно невідомий політик, член консервативної опозиційної партії "Республіканці" Жан Кастекс, інформує агенція AFP, передає Deutsche Welle. Очікується, що найближчим часом будуть оголошені імена інших членів нового уряду.

Жан Кастекс раніше координував вихід Франції з локдауну, запровадженого через пандемію коронавірусу. Кастекс - колишній соратник експрезидента Франції Ніколя Саркозі, він обіймав пост мера в невеликій комуні Прад в департаменті Східні Піренеї.

Як повідомлялось, політична сила президента Еммануеля Макрона "Республіка на марші" зазнала фіаско на місцевих виборах, які відбулися 28 червня. Після цього уряд країни на чолі з Едуаром Філіппом пішов у відставку у повному складі.

Французькі ЗМІ повідомили про бажання Макрона переформатувати уряд, аби зробити його більш "зеленим" та соціально орієнтованим. "Я бачу це на основі економічної, соціальної, екологічної та культурної реконструкції", - сказав він в інтерв'ю регіональним газетам.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ