Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

На АМКР знову протестують …і навіть голодують

3 серпня, 2017 - 18:27
Голодуючий кріпильник Сергій Філін / фото з сайту профспілк

Під час мітингу протесту гірників шахти «Артем-1», яка входить до складу шахтоуправління гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кріпильник Сергій Філін оголосив голодування.

Як повідомила Всеукраїнська профспілка працівників науки, виробництва та фінансів 2 серпня член первинної профспілкової організації ПАТ АМКР кріпильник шахти «Артем-1» Сергій Філін оголосив голодування на знак протесту проти ухилення адміністрації підприємства від примирних процедур.

За інформацією незалежної профспілки, наразі гірниками зареєстровано колективний трудовий спір. Серед шести вимог, висунутих у ньому шахтарями, є пункти про підвищення заробітної плати в еквіваленті до 1000 Євро за основними професіями, поліпшення умов праці, дотримання санітарних норм, виплату коштів на оздоровлення під час відпустки тощо.

У відповідності зі ст. 8 Закону України «Про вирішення колективних трудових спорів» адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у такому разі мала би розпочати примирні процедури з уповноваженими представниками шахтоуправління гірничого департаменту. Однак, за словами активістів профспілки, іти на перемовини керівництво поки що відмовляється. Власне з цієї причини гірники й зібралися на мітинг, щоби заявити про свій протест, а кріпильник Сергій Філін навіть оголосив голодування. Як повідомляє профспілка, пропуск у Сергія Філіна керівництво охорони підприємства відібрало, представників профспілок і ЗМІ охорона до нього не пропускає.

Слід нагадати, що перша хвиля невдоволення прокотилася цехами металургійного гіганта ще в травні, коли металурги та гірники вимагали підвищення заробітної плати бодай до мінімального європейського рівня. Після травневих протестів адміністрація ПАТ АМКР повідомила про введення на підприємстві так званої грейдової системи оплати праці, яким передбачалося підвищення заробітної плати, в залежності від категорій працюючих, на 20 – 80 відсотків. Однак, як показали наступні виплати, підвищення виявилося надто незначним, і у виробничих підрозділах знову виникла напруга. Першими заявили про своє невдоволення гірники. Чи знайдуться ще бажаючі наблизитись до європейського рівня оплати та умов праці, побачимо.

Володимир Стецюк, журналіст, блогер

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ