Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Радники Трампа заявили про посилення спроб РФ вплинути на вибори у США

3 серпня, 2018 - 10:01
Фото Reuters

Радники глави Білого дому високого рівня підтверджують посилення спроб Росії втрутитися в проміжні вибори до Конгресу США. Про це пише Reuters, передає "Укринформ".

"Ми усвідомлюємо загрозу, вона реальна, вона продовжує мати місце, і ми робимо все можливе, щоб провести легітимні вибори", - заявив у цьому зв'язку директор Національної розвідки США Ден Коутс.

За його словами, втручання триває й зараз з метою "забити клин та підірвати демократичні цінності". При цьому Коутс зазначив, що рішення про втручання приймалося безпосередньо в Кремлі, однак не став розкривати більше деталей.

"Росія використовувала численні способи, намагаючись впливати через ЗМІ, соціальні медіа, через ботів, за допомогою найманих акторів (на ТБ), через своїх ставлеників", - зауважив глава Національної розвідки США.

Подібної позиції дотримуються радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, директор ФБР Крістофер Рей, міністр внутрішніх справ Кірстіан Нілсен й директор АНБ Пол Накасоне, зауважує видання.

У цьому зв'язку також нагадується, що президент Трамп після зустрічі з російським лідером Путіним у Гельсінкі висловив скептицизм щодо ролі РФ у втручанні у внутрішні справи США. Через це він зазнав нищівної критики з боку демократів і республіканців у тому, що він ігнорує загрози американській демократії.

Водночас у липні президент США Дональд Трамп заявив, що РФ втручалася в американські вибори і відповідальність за це несе російський президент Владімір Путін

 

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...