Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

У Львові відкрили виставку картин минулого сторіччя про Крим

3 серпня, 2018 - 21:08

В львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart» сьогодні, 3 липня, відкрилася виставка «Роман Сельський. Крим». Дану експозицію презентують в рамках проекту «Великі майстри».

На виставці представлено майже два десятка робіт Романа Сельського, які присвячені темі Криму. Вважають, що ці роботи створені саме в період творчого піднесення художник. Найстаріша картина датується 1949 роком, а найновіша створена у 1984 році.

 «Море, як розрада, як гостре відчуття краси, яке посилювало почуття самотності, але й одночасно романтичні мрії в образі кораблів, невимушених відпочивальників та відпочивальниць. Реалістична манера змалювання образів поєдналась із плавністю та розмитістю форм. Кримські пейзажі та містечка завмирають під пензлем Сельського. Вони спокійні та близькі, дозволяють нашій уяві відчути тепло сонця, шум вітру чи крил птахів. Нема гучних викриків, фраз чи спонукань до глибоких роздумів. Лише спокій. Тут і зараз. Аполітичність Сельського також присутня. Часом, може видатись, що він змальовує не кримські узбережжя, а, наприклад, ніцційські чи гелівські, де разом із Турином і Райх відпочивав та працював у ранній молодості», - розповідають організатори виставки.

Більшість із представлених робіт створені у рожево-гарячій та блакитно-фіолетовій колірних гамах. Ці кольори заспокоюють та водночас додають певної динамічності кожному мазку, який наніс художник.

Оглянути виставку можна до 26 серпня.

Роман Сельський (21 травня 1903 рік Сокаль, Львівська область - 3 лютого 1990 рік Львів) – відомий український художник-імпресіоніст. З 18 років вчився у рисувальному класі при Львівській мистецько-промисловій школі. У 1922 році (19 років) вступив до Краківської Академії Мистецтв, до майстерні професора Юліана Мегоффера, через два роки - до майстерні професора Юзефа Панькевича. Був членом Асоціації незалежних українських митців. Співзасновник і перший голова (1929 -1930) мистецького угрупування «Артес». З 1947 - викладач Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

На його творчості відбилися тогочасні модерні течії європейського мистецтва, особливо сюрреалізм. Окрім того, в творчості Сельського помітні впливи абстракціонізму, особливо це стосується пізньої творчості художника. Картини художника є в колекціях Київського, Львівського і Варшавського музеїв.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...