Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

Пайєтт: Ми сподіваємось, що Україна підпише Угоду про асоціацію за Януковича

4 лютого, 2014 - 10:05
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Україна у будь-якому випадку підпише Угоду про асоціацію. Про це заявив у інтерв'ю "Дню" надзвичайний і повноважний посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Я впевнений, що Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС. І ми сподіваємось, що це станеться за Президента Януковича. А якщо ні, то я впевнений, що це станеться за його наступника. Я думаю, є очевидним, що мільйони українців висловлюють таке сподівання", - зазначив він "Дню".

Він також підкреслив, що "демократична Україна відкрита для Європи, з міцною економікою, з гарним життям для своїх громадян, буде доброю і корисною для Росії".

"Я не хочу виглядати наївним. І визнаю: був тиск, який чинився Росією щодо вибору українців. Я неодноразово наголошував на тому, що немає жодних логічних причин застосовування РФ торгівельних ембарго та інших елементів економічної агресії щодо України, інакше аніж задля того, щоб чинити політичний і дипломатичний тиск щодо її інтеграційного вибору", - зазначив він.

"Росія і Україна є членами СОТ. У них є певні обов’язки, яких вони, як члени цієї організації, мають дотримуватися. В Росії також є зобов’язання як члена ОБСЄ та Гельсінського акту (Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, підписаний главами 35 держав у столиці Фінляндії Гельсінкі 30 липня — 1 серпня 1975 року. — «День»)", - додав він.

 

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...