Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Медіа в окупованому Криму залишаються жорстко обмеженими, - правозахисники

04 лютого, 17:10
Фото: radiosvoboda.org

Не зважаючи на звільнення кримського журналіста Миколи Семени, медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. 

Про це  повідомила правозахисна організація Freedom House на сторінці у  Facebook.

Так, реагуючи на звільнення кримського журналіста Миколи Семени 28 січня після чотирьох років умовного терміну і заборони залишати Крим, Freedom House виступила з офіційною заявою:

"Freedom House вітає зняття судимості з Миколи Семени", – заявив Марк Берендт, директор програм Freedom House в Європі та Євразії. – "Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією. Але медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. Кримськотатарські журналісти, зокрема, піддаються особливо суворим покаранням. Їхні вироки, як і у Семени, мають бути переглянуті. Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський Союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків".

В організації зазначили, що ще 10 інших професійних і громадянських журналістів та стрімерів з Криму залишаються за ґратами. Більшість з них — кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом "Кримська солідарність", а саме:

1. Сервер Мустафаєв

2. Тимур Ібрагімов

3. Марлен Асанов

4. Сейран Салієв

5. Ремзі Бекіров

6. Руслан Сулейманов

7. Осман Аріфмеметов

8. Рустем Шейхалієв

9. Наріман Мемедемінов

10. Ернес Аметов

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати