Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Помер відомий меценат Ераст Гуцуляк

4 березня, 2013 - 00:59
Ераст Гуцуляк в Острозькій академії

На 83 році пішов з життя відомий канадець українського походження, громадський діяч і меценат, фундатор будинку для консульства України в Канаді Ераст Гуцуляк.

Серце пана Ераста зупинилось ввечері 2 березня в Торонто (Канада). Незадовго до цього він надіслав листа до рідних в Україну. То були останні рядки пана Ераста на рідну землю.

Ераст Гуцуляк народився 3 грудня 1930 року у Рівному. Навчався у Рівненській гімназії. Разом з батьками у 1948 емігрував до Канади. Усе його майно тоді вміщалось у невелику дерев'яну валізу (у 2011 році в Острозькій академії пан Ераст представив свою книгу-спогадів «Моя дерев'яна валізка»).

У Ванкувері Ераст Гуцуляк здобув середню освіту і вступив на фармацевтичний факультет університету Британської Колумбії. Отримавши вищу освіту і взявши в кредит ліки, на зекономлені 500 доларів відкрив першу невелику аптеку у місті Ошава, згодом —другу.

У 35 років Ераст Гуцуляк став мільйонером. Він заснував і очолив компанію «Medical Pharmacies Group», яка нині вважається найбільшою у Канаді за постачанням ліків для будинків, у яких проживають немічні та старі люди.

Пан Гуцуляк був одним із засновників і першим директором Фонду «Діти Чорнобиля» у Канаді. Тривалий час очолював відділ Конгресу українців Канади, був головою клубу професіоналістів та підприємців м. Ошава та станичним пластової станиці в Торонто. У 1989 році з ініціативи Ераста Гуцуляка було засновано Катедру Української Культури та Етнографії при Альбертському Університеті з метою збереження досягнень української народної творчості.

10 вересня 1992 року Ераст Гуцуляк придбав за 615 тисяч доларів будинок в Оттаві в престижному районі та від імені своєї родини подарував цей будинок Уряду України для того, щоб розмістити в ньому Посольство України в Канаді.

У 2007 році Ераст Гуцуляк подарував 550 акрів землі в околиці міста Ошави з тим, що цю землю буде перетворено на парк для майбутніх поколінь. Це була подяка Канаді за те, що його родина мала можливість поселитися у цій державі.

Ераст Гуцуляк перерахував 200 тисяч доларів на будівництво нового навчального корпусу Національного університету «Острозька академія». За вклад у розбудову Острозької академії подружжю Гуцуляків присвоєно звання Почесних академіків Острозького академічного братства та нагороджено найвищими відзнаками академії — срібними медалями «Василь-Костянтин Острозький». Крім того в новозбудованому навчальному комплексі Острозької академії буде вежа імені Ераста та Ярміли Гуцуляків.

Ераст Гуцуляк: «В Україні вистачає заможних людей, які повинні йти нашими слідами. Часом думати не лише про себе, а й про власне коріння й онуків наших онуків. Думати над тим, що людина є вартісною, бо залишає по собі певну пам'ять. А з фінансами якось Бог дає».

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ