Хоробрим є не той, хто страху не знає, а той, чия благородна душа його перемагає.
Вільям Шекспір, англійський драматург і поет, один з найзнаменитіших драматургів світу

За два тижні окупанти 19 разів не пропустили в ОРДЛО спостерігачів ОБСЄ

4 березня, 2021 - 21:14
Фото: osce.org

Упродовж двох тижнів Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ 19 разів стикалася з обмеженням свободи пересування у тимчасово окупованих районах Донбасу.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає Укрінформ.

"Протягом минулих двох тижнів свобода пересування СММ була обмежена 19 разів, і все це – у тимчасово окупованих районах Донбасу", - сказав дипломат.

Зокрема, за його словами, поблизу Вознесенівки двоє членів російських збройних формувань РФ наказали місії посадити свій безпілотник, пригрозивши його конфіскацією. Біля Новоазовська бойовики наказали місії залишити цей населений пункт і їхали за патрулем аж до пункту пропуску. А біля Оленівки окупанти хотіли провести огляд транспортних засобів СММ, змусивши патруль чекати п’ять годин.

Та попри всі обмеження, місія ОБСЄ продовжує фіксувати факти підживлювання Росією розпочатого нею конфлікту на Донбасі. У цьому контексті очільник української місії ОБСЄ вказав на те, що 15 лютого СММ вперше візуально зафіксувала на окупованих територіях сучасну російську радіолокаційну станцію 51У6 "Каста-2Е1", яку ніколи не використовували Збройні сили України.
Цимбалюк також вказав на те, що протягом двох останніх тижнів місія виявила 176 одиниць озброєння та техніки, які були розміщені з порушенням ліній відведення, 91% яких – на окупованих Росією районах Донбасу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ