У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Невирішеність проблем переселенців може вилитись в протести, – Зонтов

4 квітня, 2017 - 16:20
Фото Анастасії Руденко

3 квітня у Києві відбулася громадська дискусія «Внутрішні переселенці. Три роки невизначеності» за організації ГО «Важливий кожен». Модератором дискусії виступив голова ГО «Важливий кожен» Олег Зонтов, учасниками стали народний депутат Наталія Веселова, волонтер Гайде Різаєва, директор ГО «Група впливу» Тетяна Дурнєва, а також представники понад двадцяти профільних громадських організацій, міжнародних організацій, були присутніми представники державних служб і установ.

На думку учасників, головними проблемами переселенців є житлове питання і неможливість приймати участь у виборах.

«Рівно три роки минуло з того моменту, як перші українці покинули свої будинки через початок окупації Криму і бойові дії на Донбасі (12 квітня – дата захоплення державних установ у Слов’янську), і сьогодні, згідно офіційної статистики Міністерства соціальної політики, взято на облік біля 1 мільйона 700 тисяч переселенців з Донеччини та Криму, - розповів Олег Зонтов. – Зараз до 10 відсотків населення України так чи інакше залучено в процеси внутрішнього переміщення. І  це одна з найсерйозніших загроз і викликів, які сьогодні існують перед Україною як державою, адже досі немає комплексного бачення, стратегії системного вирішення виникаючих у зв'язку з цим проблем. А невирішеність проблем переселенців може вилитись у протести».

Волонтер і відома кримсько-татарська активістка Гайде Різаєва підкреслила, що переселенці, які обрали Україну, не мають житла та необхідних для існування ресурсів, сотні ВПО живуть зараз у пансіонаті в Пущій Водиці, які були вимушені займати самостійно, або у житлі, наданих волонтерами. Держава не попіклувалась про забезпечення цього критично необхідного мінімуму».

Народний депутат Веселова висловила сподівання, що політики розглядатимуть ВПО як свій електорат. «Нещодавно було зареєстровано третій за рахунком законопроект, який закликаний поновити право голосу внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів на місцевих, парламентських та президентських виборах. Сподіваюся, загальними зусиллями ми досягнемо того, що Верховна Рада таки ухвалить цей законопроект і політики розглядатимуть внутрішньо переміщених осіб як свій електорат», - сказала Веселова.

Анастасія Руденко, кореспондент «Дня»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...