Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

Над Африкою вибухнув астероїд, - NASA (відео)

4 червня, 2018 - 13:23
Фото The Inquisitr

Астрономи NASA відкрили невеликий астероїд, 2018 LA, за кілька годин до того, як він згорів в атмосфері Землі і вибухнув в небі над Африкою. Про це у понеділок, 4 червня, повідомляє "Громадське радіо" із посиланням на NASA.

"Цей астероїд став лише третім навколоземних об’єктом, який ми знайшли до того, як він зіткнувся із Землею. До того ж, нам лише вдруге вдалося передбачити то, що це небесне тіло впаде на нашу планету задовго до того, як це відбудеться в реальності", — заявив Пол Чодас з лабораторії NASA.

Малі небесні тіла не є загрозою для Землі, однак астрономи активно стежать за ними після падіння челябінського метеорита в лютому 2013 року.

Після цього катаклізму NASA, "Роскосмос" та інші космічні агентства світу працюють над розробкою систем виявлення астероїдів ще до їхнього наближення до Землі.

Рік тому фахівці NASA презентували систему Scout, здатну знаходити відносно невеликі астероїди діаметром у 30 метрів за кілька днів до їх зближення із Землею.

Взимку NASA опублікувало відео наближення до Землі астероїда середнього розміру 2002 AJ129. Науковці стежили за цим астероїдом понад 14 років.

Новини партнерів

Loading...