У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

NASA не може вийти на зв'язок з ровером Opportunity

4 липня, 2018 - 21:19
Фото NASA

Марсіанський апарат Opportunity залишається мовчазним, оскільки на планеті продовжує бушувати гігантська пилова буря.

Сонячна батарея Opportunity не змогла перезарядитися і увійшла в сплячий режим, пише Space.com.

"Ми не отримували даних від ровера протягом пари тижнів", - сказав Рей Арвідсон з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. Арвідсон є заступником головного дослідника марсіанської місії NASA.

Opportunity тепер, швидше за все, працює в режимі малої потужності, "в якій ровер прокидається, перевіряє свою потужність і, якщо вона занадто мала, знову повертається спати", сказав Арвідсон в інтерв'ю.

"У якийсь момент, коли шторм вщухає, Opportunity повинен прокинутися, вирішити, що у нього достатньо енергії для передачі сигналу від антени з низьким коефіцієнтом посилення і передати сигнал на зразок "Я не сплю і в порядку, але я знову повертаюся спати". Ми слухали, але поки буря триває в повну силу", - додає вчений.

Коли Opportunity отримає достатню кількість світла, він трохи зарядиться, підключить батарею до електроніки, а потім спробує розбудити себе кожен день, коли Сонце знаходиться на найвищій точці в небі. Саме тоді NASA збирається звернутись до Opportunity.

Однак, проблеми виникнуть, якщо Opportunity не зможе забезпечити достатню потужність, щоб підтримувати роботу годинника. Тоді ровер може прокинутися в невідповідний час і витратити енергію даремно.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...