Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

Cоборність під час Революції на граніті стояла на першому місці, - Ягун

4 жовтня, 2015 - 16:40
Фото radiosvoboda.org

Під час Революції на граніті учасники пожертвували радикальними кроками на користь соборності. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Віктор Ягун, учасник студентського протесту 90-го року, на той час – голова Студентського братства Львівського лісотехнічного інституту і член Української гельсінської спілки, а в подальшому – кадровий офіцер СБУ, який в 2014 – 2015 році обіймав посаду заступника голови цієї спецслужби.

"Після тієї революції було розчарування, тому що ми сподівалися, що в нас пройде те, що відбулося в Східній Європі, тобто оксамитові революції. Був той максималізм, що народ підніметься, народ зрозуміє, народ піде вперед. І там досить такі радикальні були вимоги, як на той час", - згадує він.

"Ми тоді на всіх етапах присікали можливість, що давайте Західна Україна піде вперед, а потім Східну підтягнемо. У нас соборність стояла на першому місці. Ми пожертвували, можливо, радикальними тими кроками на користь соборності. Ну тут підійшла незалежність, яку нам, як кажуть зараз, подарували, а зараз ми її виборюємо", – зазначає Ягун.

За його словами, «тільки наш максималізм і наше нерозуміння всіх тих реалій дозволили нам перемогти в цій акції. Інша справа, що ми її не довели до кінця, як мені здається».

Більше про масштабне студентське голодування в Києві, яке одержало назву «революція на граніті» читайте у статті "Революції на граніті – 25. Чи засвоєно уроки?"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...