В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Після відведення військ створюється не "сіра зона", а район безпеки — командувач ООС

4 листопада, 2019 - 16:32
Фото: Андрій Дубчак / RFE/RL

Розведення військ не можна вважати відступом української армії, а після відведення створюється не "сіра зона", а район безпеки.

Про це під час брифінгу заявив командувач Операції об'єднаних сил (ООС) Володимир Кравченко.

"Наголошую, що розведення військ - це не відступ української армії, особливо як пишуть ЗМІ, по всій лінії фронту. Наразі мова йде про розведення на ділянці протяжністю до 3 км, тоді як загальна протяжність лінії розмежування складає більше 400 км. До того ж розведення відбувається дзеркально з ворожої сторони... Після відведення військ створюється не "сіра зона", а район безпеки. Війська відводяться менше, ніж на кілометр з обох сторін, що значно зменшить можливість ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї", - заявив командувач.

За його словами, заходи розведення на першій ділянці в Станиці Луганській пройшли успішно. Наразі продовжується розведення на ділянці біля Золотого-4, зокрема, розпочалось розмінування територій та демонтаж фортифікаційних споруд.

"На 29-ту добу буде здійснено доповідь про те, що всі заходи виконано і наступного дня представники СММ ОБСЄ проведуть верифікацію виконаних заходів щодо розведення сил. На черзі третя ділянка розведення — в районах української Богданівки та окупованого Петрівського, що на Донеччині. Там розведення сил розпочнеться як тільки представники ОБСЄ підтвердять тишу протягом 7 днів", - заявив Кравченко.

Відповідаючи на питання щодо дзеркальних дій ворога, він запевнив: "Протилежна сторона теж відійшла на визначені позиції, ситуація під контролем. Там говорили, що вони зайняли наші позиції, це не правда. Тобто розведення сил і засобів відбулось в дзеркальному відображенні. По Петрівському я вже казав, що це провокація".

Водночас командування Об'єднаних сил також запевнив, що органи правопорядку працюють на ділянці розведення в посиленому режимі.

"Наголошую, що люди не залишаються беззахисними, не опиняються ні в яких "сірих зонах". Жителі Золотого-4 були й залишаються під контролем України. ... Свої обов'язки виконують і виконуватимуть представники Нацполіції, Нацгвардії України та Держприкордонслужби, а також місцевої влади", - сказав він і додав, що місцевому населенню також активно допомагають гуманітарні місії Червоного Хреста, Карітас та ін.

Як повідомлялося, 23 жовтня Президент України Володимир Зеленський заявляв, що умовами зустрічі лідерів країн "нормандського формату" є погодження "формули Штайнмаєра" та розведення військових сил і засобів у Золотому й Петрівському.

Розведення у районі населеного пункту Золоте-4 тривало із 29 жовтня до 1 листопада.

Розведення біля Петрівського мало розпочатися, але, як зазначив глава МЗС Вадим Пристайко, переноситься через зафіксовані обстріли.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ