Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

Незалежна профспілка гірників Донбасу підтримала Євромайдан

4 грудня, 2013 - 10:30

Незалежна профспілка гірників Донбасу (НПГД) заявила, що готова долучитися до загального страйку. В організації обурені силовим розгоном київського Євромайдану 30 листопада.

В офіційній заяві НПГД говориться: «Бити до напівсмерті наших дітей-студентів лише за те, що вони вийшли на вулицю на цілком законних підставах висловити власну думку, — це волаючий злочин. НПГД вимагає притягти до кримінальної відповідальності не тільки нелюдів у формі спецпідрозділу за вчинений погром, але й їхніх безпосередніх керівників, що віддавали злочинний наказ. Не сумніваємося, що налякана масштабами народних протестів у столиці влада зараз панічно шукає «стрілочників», які мають відповісти за нічний погром на Майдані Незалежності, однак попереджаємо, що ніколи не погодимося з тим, що за криваве побиття студентів відповідальними зроблять тільки людей в погонах. Жоден генерал не ризикнув би віддавати подібні накази без відома, а, тим більше, без наказу своїх безпосередніх кураторів — прем’єр-міністра Азарова і президента Януковича. Саме вони винні у зриві ними ж обіцяного підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, що якраз і призвело до масових протестів народу України».

Микола Волинко, голова НПГД прокоментував «Дню»: «Ми абсолютно солідарні з вимогами Євромайдану, а саме, з відставкою уряду і нинішнього глави держави. Вже більше 100 членів нашої профспілки знаходяться на Євромайдані в Києві, вони — на боці народу. Представники нашої організації приходять і на донецький Євромайдан. Таких, як ми, багато: вчора «Конфедерація вільних профспілок України» теж приєдналася до загального страйку».

Микола Волинко заявив із посиланням на свої джерела: «Знаю, що 4 грудня у примусовому порядку до Донецька звозитимуть шахтарів для проведення мітингу на підтримку Віктора Януковича, і державна профспілка в цьому братиме участь. Наша організація в цій акції брати участі не буде».

Нагадаємо, незалежну профспілку гірників Донбасу було засновано 21 січня 1995 року, сьогодні до її складу входить більше
17 тисяч гірників і працівників вугільної промисловості Донецької і Луганської областей. З моменту створення організації її головою є Микола Волинко. Згідно зі статутом НПГД, Микола Волинко безпартійний, але був кандидатом від «Об’єднаної опозиції» за мажоритарним округом в Донецьку на парламентських виборах 2012 року.

Марія ПРОКОПЕНКО, Донецьк

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...