Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Я не вважаю за потрібне оголошувати локдаун у грудні, - Зеленський

4 грудня, 2020 - 20:32
Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський упевнений, що в Україні в грудні не треба запроваджувати локдаун для стримування поширення COVID-19, але є ймовірність такого сценарію в січні.

"Одразу найгарячіше питання - локдаун у грудні. Я вірю і сподіваюся, що дійсно наразі він нам не потрібен. Ми зважували всі за і проти, дуже багато даних і прогнозів, радилися з представниками місцевої влади, отримали запевнення МОЗ щодо контрольованості ситуації в лікарнях, і я рекомендував прем'єр-міністру не оголошувати локдаун у грудні", - сказав він у влозі, оприлюдненому на його сторінці у Facebook у п'ятницю.

Зеленський вважає, що карантин вихідного дня, хоч би як до нього ставилися, дав свій результат, і щоденна кількість захворілих перестала зростати стрімко.

За його словами, медична система не пропустила "нокаутуючих ударів": вона справляється і витримає. Президент зазначив, що в окремих регіонах є точкові проблеми, про які влада знає, працює, і все обов'язково вирішить.

"Ми зміцнюємося, хочемо бути готовими до всього, щоб було достатньо ліжок і кисню. А в цілому загальна ситуація контрольована і не диктує негайного введення локдауну в грудні. Ми даємо змогу бізнесу працювати і не втрачати грудень - один із найприбутковіших місяців року. І ми не будемо псувати людям свята, на які ви так чекаєте", - наголосив він.

При цьому Зеленський закликав українців носити маски, робити це правильно, закриваючи рот і ніс, дезінфікувати руки, дотримуватися дистанції, уникати скупчень людей і зміцнювати імунітет. А з симптомами захворювання - залишатися вдома і не займатися самолікуванням.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ