Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Шотландія проголосить незалежність в 2016 році

5 лютого, 2013 - 17:50
Фото: expert.ru

Незалежність Шотландії буде проголошена в березні 2016 року, якщо більшість населення на референдумі виступить за відокремлення від Великобританії.

Перші вибори в незалежний парламент також відбудуться в травні 2016 року, йдеться в документі, підготованому шотландським урядом. У ньому йдеться про необхідність прийняття власної конституції, яка «буде відображати цінності народу Шотландії», передає Lenta.ru.

Перший міністр Шотландії Алекс Селмонд закликав британських міністрів приєднатися до переговорів про те, що буде після референдуму. При цьому прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вже заявляв раніше, що не збирається обговорювати незалежність Шотландії до референдуму, зазначає The Daily Telegraph.

Референдум призначено на осінь 2014 року, проте точна дата поки не визначена. Шотландський уряд має намір поставити населенню запитання, «чи повинна Шотландія бути незалежною державою». Згідно з даними останнього соцопитування, опублікованими 4 лютого, тільки 32 відсотки населення готові дати позитивну відповідь, пише The Scotsman. 47 відсотків опитаних виступили проти відділення від Великобританії, а 20 відсотків ще не визначилися. Тільки один відсоток респондентів заявили, що взагалі не збираються голосувати.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Lenta.Ru

Новини партнерів

Loading...