Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

У мережі з’явилась синхронізована із тисячі відеофрагментів реконструкція розгону євромайданівців

5 лютого, 2018 - 15:13
Фото: Радіо Свобода

У мережі з’явилося відео масового побиття і тисняви на вулиці Інститутській у Києві 18 лютого 2014 року, синхронізоване із близько однієї тисячі відеофрагментів, повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомили Радіо Свобода у Лабораторії реконструкції подій Jus Talionis Reconstruction Lab, для відеосинхронізації подій 18 лютого лабораторія також використала записи із 15 камер відеонагляду. Кількість записів повинна була б бути щонайменше вдвічі більшою, стверджують учасники групи Jus Talionis Reconstruction Lab.

«Одразу ж після розстрілів на Майдані зникли записи із камер підрозділів Державної служби охорони за адресами: вул. Інститутська, 7 (Клуб КМУ), вул. Інститутська, 8 (комітет ВРУ), вул. Садова, 3а (комітет ВРУ), вул. Липська, 3 (комітет ВРУ), а також вирізано чимало важливих фрагментів із записів банку «Аркада» (вул. Ольгинська, 3). Також коли силовики зайняли 18 лютого Жовтневий палац, вони побили охорону та вивели з ладу систему відеонагляду, знищивши відеодокази», – розповіли учасники Jus Talionis Reconstruction Lab.

Відеореконструкція охоплює часовий проміжок від 15:39 до 17:26 18 лютого 2014 року. Зокрема, на ній зафіксований розгін силовиками на вулиці Інститутській і тиснява біля барикади на вулиці Ольгинській, що призвело до загибелі п’ятьох мітингувальників.

Загалом на відео зафіксовані обставини смертей п’ятьох майданівців. На відео також можна побачити й вбивства правоохоронців.

«Близько 16:20 по напрямку наступу силовиків з вул. Хрещатик було смертельно поранено двох правоохоронців: Теплюка І., та Третяка М.. Потім між 17:00 та 18:00 біля Жовтневого палацу смертельно поранено ще двох правоохоронців (Гончарова В., Власенка Д.). Але залишається відкритим питання, звідки справді були здійснені постріли. У цей час мітингувальники перебували на рівень нижче – на Майдані, а територія навколо нього контролювалася самими силовиками», ‒ зазначають учасники лабораторії.

Відеореконструкція може стати доказовою базою у розслідуванні проти правоохоронців, які причетні до злочинів 18 лютого 2014 року, сподіваються учасники Jus Talionis Reconstruction Lab.

«У масовому побитті та створенні тисняви на вулиці Інститутській брали участь сотні правоохоронців: бійці внутрішніх військ, «Беркуту», їхнє керівництво середньої та вищої ланок, водії трьох водометів (один з яких таранив «верхню» барикаду). Завдяки нашому відео можна ідентифікувати силовиків, які безпосередньо причетні до цих подій», – говорять в Лабораторії.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...