Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Велика Британія хоче укласти з ЄС угоду за «канадським» зразком, — представник британського МЗС

5 лютого, 2020 - 21:43
Фото Reuters

Після завершення перехідного періоду Brexit Сполучене Королівство хоче торгувати з Європейським Союзом на схожих із Канадою умовах. При цьому майбутня торговельна угода має передбачати торгівлю як товарами, так і послугами.

Про це під час заходу у Варшавській школі економіки заявив міністр у справах Європи міністерства закордонних справ Великої Британії Крістофер Пінчер, повідомляє hromadske із посиланням на Reuters.

«Ми розуміємо, що це укладання такої торговельної угоди тягтиме за собою наслідки… для обох сторін», — сказав представник британського МЗС.

Він додав, що розглядає майбутні перемовини Великої Британії та ЄС як «нагоду сформувати нові відносини» між сторонами.

Всеосяжну економічну й торговельну угоду (CETA) представники Канади та Європейського Союзу підписали в жовтні 2016 року. Вона передбачала усунення мит на торгівлю на 99% усіх видів товарів.

Водночас у ній обмежувався обсяг торгівлі, приміром, яловичиною, свининою та деякими іншими продовольчими товарами. CETA також не охоплює сферу послуг, яка забезпечує 80% робочих місць й Великій Британії. А канадські компанії можуть діяти в ЄС лише після отримання необхідних дозволів.

Нагадаємо, перемовини між Великою Британією та Європейським Союзом щодо майбутньої торговельної угоди розпочнуться в березні 2020 року.

З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ