Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Міністр оборони Ізраїлю заявляє, що в біологічному інституті було розроблено антитіло до COVID-19

5 травня, 2020 - 15:12
Ілюстративне фото: Reuters

Міністр оборони Нафталі Беннет в понеділок заявив, що став свідком "значного прориву" ізраїльського інституту біологічних досліджень в галузі розробки антитіла до COVID-19, і зараз дослідники завершили етап розробки та перейшли на патентне та масове виробництво потенційних ліків.

Про це інформує видання The Times of Israel.

Беннетт відвідав лабораторії Ізраїльського інституту біологічних досліджень (IIBR), секретного підрозділу, який працює при кабінеті прем'єр-міністра, у Нес-Ціоні, і йому показали "антитіло, яке атакує вірус моноклональним шляхом і може нейтралізувати його всередині органів тих, хто хворий ", - йдеться у повідомленні його кабінету.

У заяві зазначено, що розробка антитіла завершена. Інститут був у процесі патентування знахідки "і на наступному етапі дослідники звернуться до міжнародних компаній з метою вироблення антитіла в комерційних масштабах".

"Я пишаюся співробітниками інституту за цей надзвичайний прорив", - сказав Беннетт. "Їх творчість та єврейський розум принесли це дивовижне досягнення".

Було не відразу зрозуміло, чи слідував прорив, представлений Беннету, прогресу, про який повідомлялося наприкінці березня. Більше деталей не було надано. У заяві також не було визначено, чи проводилися випробування на людях.

Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу раніше в понеділок пообіцяв 60 млн доларів (близько 210 мільйонів NIS) на міжнародній конференції донорів, яка збирає кошти на спільну боротьбу з пандемією коронавірусу.

"Як і всі країни, Ізраїль зараз намагається знайти правильний баланс між захистом здоров'я наших громадян, запобігаючи черговому сплеску інфекцій, і надаючи можливість відновлення нашої економіки, але, зрештою, для забезпечення як здоров'я населення, так і національного процвітання, всі ми повинні разом працювати над вдосконаленням діагностики, прискоренням терапії та зрештою розробкою вакцини", - сказав він у заздалегідь записаному повідомленні до віртуальної події.

"Впевнений, що провідні науково-дослідні установи Ізраїлю, його всесвітньо відомі вчені та наша унікальна культура інновацій можуть дати нам можливість грати важливу роль у просуванні рішень на всіх трьох фронтах", - сказав він. "Ми сподіваємось, що будемо співпрацювати з іншими країнами, щоб використовувати наші унікальні можливості для пошуку рішень на благо всіх."

Близько 100 науково-дослідних груп у всьому світі створюють вакцини, з них майже десяток на ранніх стадіях випробувань на людях або готові почати. Але поки немає способу передбачити, яка - якщо така є - вакцина буде безпечно працювати, або навіть назвати переможця.

Доктор Ентоні Фоучі, найкращий експерт уряду США, попередив, що навіть якщо все піде ідеально, розробка вакцини через 12-18 місяців поставила б рекорд швидкості.

На початку лютого, перш ніж вірус потрапив до Ізраїлю, Нетаньяху доручив IIBR та Міністерству охорони здоров'я працювати над створенням вакцини проти вірусу та створенням вакцинного заводу.

"Не виключено, що навіть у цьому питанні, якщо ми будемо працювати досить швидко, з відповідним бюджетом та талановитими людьми, які у нас є, Ізраїль випередить світ", - сказав він тоді.

Згідно з повідомленнями закордонних ЗМІ, IIBR бере участь у розробці хімічної та біологічної зброї, протиотрути та засобів захисту від них.

Кілька ізраїльських компаній працюють над лікуванням та потенційними вакцинами проти коронавірусу.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ