У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

У Львові демонструють виставку художника з Чернівців Сергія Колісника

5 серпня, 2018 - 09:46

Експозицію під назвою «Архіхата» представляють у галереї «Меланка-арт», що на вул. Лесі Українки, 8. 

Майже всі свої роботи Сергій Колісник створює у стародавній техніці темперного живопису на левкасі, власноруч затертими фарбами на жовтковій емульсії. «Фарби – це старовинна техніка, яка прийшла до нас з Візантії, – говорить художник. –  Її використовували іконописці. До середніх віків працювали, доки не з’явилася олія. Я сам виготовляю ці фарби».

А ще зізнається, що вважає раєм тишу.

Переконаний, що ніколи не можна халтурити, бо прийде час, коли за це буде соромно перед самим собою.

Не любить, коли хвалять – чується ніяково. 

Вважає талант багажем, що його надали авансом.

Згоден з фразою, що художник має бути голодним: «Як нема грошей, то це стимулює – голова починає ліпше працювати».

На запитання, що таке свобода, відповідає, що це коли виходиш босий у поле і там – безконечний горизонт і можна йти куди заманеться.

Каже: «Намагаюся так жити».

А колеги про нього кажуть, що Сергій творить мистецтво.

Коліснику 53 роки. Живе і працює у Чернівцях.

Член Національної спілки художників. Мистецького фаху вчився у Вижницькому училищі прикладного мистецтва (факультет художньої обробки металу) та у Криворізькому педагогічному університеті (художньо-графічний факультет).

Виставляється з 1995-го. Постійний учасник колективних всеукраїнських та регіональних виставок. Мав персональні покази в Україні (Чернівці і Львів) та за кордоном – Антверпен (Бельгія), Гамбург (Німеччина), Чикаго (США). Живописні і графічні роботи майстра зберігаються у приватних колекціях в Україні та за її межами. Також – у Чернівецькому художньому музеї.

Про художника є стаття в Енциклопедії сучасної України.

Мистецтвознавці вважають, що на становлення своєрідного творчого стилю Сергія Колісника значною мірою вплинув іконопис. До збереження зникаючої традиції зображення майстер ставиться з особливою увагою і навіть трепетом.  Стилістично роботи Колісника також близькі до іконопису. Їм притаманні  графічність, локальність кольорових плям, умовність фігуративних та колористичних рішень, композиційна і колористична стриманість.

Найчастіше малює пейзажі, зокрема – з мандрів Буковиною. Має кілька серій тематичних робіт.

Багато писав ікон – для монастиря в урочищі Кипляче, що на Житомирщині, для храму Успіння Пресвятої Богородиці, для іконостаса каплички дитячої лікарні (Чернівці), для  чоловічого монастиря у Вінницькій області.

Але що б Колісник не створював, у його роботах завжди панує спокій, що станом на зараз, погодьтеся, дуже актуально.

Подивитися на «Архіхату», відчути спокій від споглядання полотен Сергія Колісника та спробувати осягнути переконання художника про те, що «рай – це тиша», встигнуть всі охочі – експозиція у галереї «Меланка-арт» чинна щонайменше два тижні, до 17 серпня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Андрія КУБ'ЯКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...