Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Україна закликала країни Будапештського меморандуму почати консультації

5 грудня, 2018 - 16:43
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

Міністерство закордонних справ України вимагає від підписантів Будапештського меморандуму проведення консультацій для забезпечення дотримання зобов'язань та припинення агресії Російської Федерації.

Про це повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

Наголошується, що 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, які були закріплені Великобританією, США і Росією в Будапештському меморандумі у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Зокрема, ці країни зобов'язалися утримуватися від погроз або застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України.

Тим не менш, підкреслює МЗС, 25 листопада РФ здійснила черговий акт збройної агресії проти України - захопила кораблі Військово-морських сил України в Чорному морі і Керченській протоці.

"27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 меморандуму, звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов'язань і негайного припинення агресії РФ проти України", - йдеться в заяві.

Українські дипломати наголошують, що Україна незмінно розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії в повній мірі дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

"Агресія РФ і порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і буде визначати майбутнє відносин з країнами, які можуть вибрати шлях розробки цього типу озброєння", - йдеться в заяві.

У МЗС зазначили, що тільки дієві кроки зможуть відновити довіру до Будапештського меморандуму.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ