Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Філарет стане главою місії в складі УПЦ (ПЦУ)

5 грудня, 2019 - 19:19
Фото з архіву "Дня"

Синод, який отримав від Константинополя автокефалію Української православної церкви (Православної церкви України), вирішив створити для почесного патріарха Філарета Денисенка релігійну організацію в складі ПЦУ у формі місії.

Як повідомляє в четвер прес-служба Київської митрополії УПЦ (ПЦУ) у заяві "про гарантії забезпечення гідного становища почесного патріарха Філарета", на засіданні Священного синоду УПЦ (ПЦУ) 5 грудня 2019 року було розглянуто питання про стан Філарета і забезпечення умов його життя і діяльності "у зв'язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату".

Синод ухвалив рішення: "враховуючи минулі особливі заслуги в розвитку церкви і з метою забезпечення гідного становища почесного патріарха Філарета після завершення процедури ліквідації релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату" та враховуючи позицію почесного патріарха Філарета - створити релігійну організацію в складі Православної церкви Україна в формі місії".

Крім того, за Філаретом збережено право для довічного проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36.

Почесний патріарх Філарет також має довічне право на здійснення богослужінь у Володимирському соборі Києва.

"Довічне матеріальне утримання почесного патріарха Філарета і фінансування релігійної організації у формі місії здійснюється за рахунок відрахувань від Володимирського собору міста Києва та добровільних пожертвувань", - йдеться в заяві про рішення Синоду.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ