Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Атака у Керченській протоці: прикордонники РФ стріляли з гармати по українських кораблях

6 січня, 2019 - 20:10
Фото з відкритих джерел

Під час акту агресії у Керченській протоці прикордонники Російської Федерації обстріляли українські кораблі з великокаліберної гармати, при цьому випустивши близько 1200 снарядів.

Про це повідомив адвокат Ілля Новіков в ефірі "Ехо Москви", передає РБК-Україна.

Відповідні дані йому повідомив його підзахисний - Роман Мокряк з "Бердянська" - один з військовополонених українських моряків.

"Російська сторона намагається подавати ситуацію так, що "ми бачили, що вони порушують кордон, ми були зобов'язані це припинити"… Це "зобов'язані припинити" вилилося у стрілянину з великокаліберної гармати (по кораблях ВМС України, - ​​ред.). За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка - було витрачено близько 1200 снарядів", - поінформував Новіков та додав, що українські моряки дивом не загинули.

Також адвокат українського моряка зазначив, що вогонь вів російський прикордонний корабель "Ізумруд". Українські кораблі, за словами Новікова, для уникнення обстрілу почали розходитися у морі, і за "Бердянськом" пішов один з прикордонних кораблів РФ. Мокряк зазначає, що по ньому влучили щонайменше 4 рази.

"Ці влучання, які зафіксував екіпаж. Можливо, буде проведено експертизу і буде встановлено, що їх більше", - сказав він та додав, що з цих чотирьох влучань два були небезпечними.

Саме внаслідок одного з них і зазнали поранень троє членів екіпажу від осколків броні катера, яку було пробито снарядом.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ