Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Тихановська заявила, що в "новій Білорусі" мінський ізолятор на Окрестіна стане музеєм

6 березня, 2021 - 21:17
Фото: Luís Filipe Catarino/tsikhanouskaya.org

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що в "новій Білорусі" мінський центр ізоляції правопорушників на Окрестіна стане музеєм.

Про це вона сказала в ході відвідування в Португалії музею Алжубе - колишньої в'язниці для політв'язнів, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Тихановської.

«Пам'ять про політв'язнів, їхні страждання та все, через що вони пройшли, назавжди залишаться в історії Білорусі», - сказала лідер білоруської опозиції.

Зазначається, що під час відвідування Алжубе Тихановська зустрілася з мером Лісабона Фернандо Медіною і віцемером Катариною Ваш Пінту, дружиною Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша. Мер Лісабона подарував гості червону гвоздику - один із символів португальської мирної революції 25 квітня 1974 року. Тоді португальські жінки виходили на мирні маніфестації та клали гвоздики в дула автоматів силовиків.

За словами Тихановської, це дуже схоже на вчинок білоруських жінок, які в серпні 2020-го вийшли на вулиці з квітами.

Вона також підкреслила, що Білорусь, як і Португалія, прагне до мирного транзиту влади.

Як повідомлялося, в Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка.

Режим застосовує проти демонстрантів жорстокі репресії і масово заарештовує їх.

Легітимність режиму Лукашенка не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ