Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

СБУ: Нові "докази" аварії Boeing засновані на фейкових знімках Генштабу РФ

6 травня, 2015 - 12:20
СБУ: Нові "докази" аварії Boeing засновані на фейкових знімках Генштабу РФ

Опубліковані 5 травня в російських ЗМІ результати розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777 в Донецькій області засновані на знімках, які були сфабриковані Генштабом Росії.

Так, згідно з повідомленням начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Віталія Найди, Генштабу РФ знадобилося чотири дні для того, щоб сфабрикувати докази, сфальсифікувати матеріали супутникової зйомки, матеріали з супутників шпигунів для того, щоб спробувати звинуватити Україну в можливій причетності до краху Boeing, повідомляє Апостроф.

За словами Найди, порівняльний аналіз російських даних космічної зйомки здійснено за цифровим даними супутників. При цьому так звані "російські докази" мають численні ознаки підробки і ретушування. Крім того, частина цих фотографій була відзнята російськими супутниками-шпигунами в інший час, задовго до теракту з Boeing рейсу MH17.

Так, підробкою виявився "супутниковий знімок" генштабу РФ від нібито 14 липня 2014 окремого радіотехнічного батальйону в / ч А-0194 в районі селища Тепличне Луганської області.

"Росіяни стверджують що нібито на цьому знімку розташовані кілька пускових установок" Бук М 1 ". Водночас на знімках, які є в користуванні СБУ, на 16 липня помітно просто 3 одиниці військової техніки, які протягом двох діб не змінили місця свого розташування , а на території військової частини та поблизу неї помічено наслідки артилерійського обстрілу ", - повідомив Найда.

Контррозвідник також заявив, що на озброєнні зазначеного батальйону, який був виведений під обстрілом терористів в Харківську область, не було активних засобів ураження типу ЗРК "Бук". "Батальйон виводив техніку і особовий склад під обстрілом терористів. Та ж техніка, яка була пошкоджена, яка залишилася в місці дислокації - її зобразили на російських фотографіях так, як ніби там дислоковані "Буки", - повідомив Найда.

"На момент терористичного акту територія частини перебувала під контролем проросійських терористичних організацій. Тому твердження про те, що на цій території стояли українські "Буки", є повністю сфальсифікованими", - додав він.

Найда зазначив, що матеріали, які були оприлюднені ГШ РФ, в цілому не відповідають дійсності і спрямовані на формування помилкової версії про непричетність збройних сил Росії до теракту з використанням ЗРК "Бук-М1".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...